Како Анџелина Џоли го освои светот пред 17 години

23 септември, 20140
7

Мега популарната актерка Анџелина Џоли пред 17. години потполно го полуде светот, но не на филмското платно туку со појавување во еден музички спот.

Денес е повеќе позната по хуманиратната работа и како мајка која со својот сопруг Бред Пит одгледува шест деца.

Сепак, оние кои се сеќаваат на неа од порано, ја паметат како дива рокенрол девојка која наликува на се` само не „примерна принцеза“.

Имено, пред цели 17 години Анџелина се појавила во спотот на песната „Anybody Seen My Baby“ на легендарниот бенд „Ролинг Стоунс“ и тогаш цел свет ја запаметил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş