Како ќе изгледа новиот “Audi R8”

26 декември, 20140
7
Новиот R8 ќе ги задржи своите V8 и V10 мотори, за кои мора да се признае дека најсоодветно му прилегаат…

Холандскиот дизајнер Марко ван Овербик виртуелно го предвиде изгледот на втората генерација на моделот Audi R8, која официјално треба да биде претставена следната година. Неговите нацрти се базираат на „шпионски“ фотографии од автомобилот и покажуваат еволуција во дизајнерскиот јазик.


Од она што го знаеме досега, новиот R8 ќе ги задржи своите V8 и V10 мотори, за кои мора да се признае дека најсоодветно му прилегаат. Нивната моќ ќе се движи од 450 КС (335 kW) до 570 КС (425 kW). Се очекува двата мотори да бидат поврзани со 7-брзински менувач со двојна спојка и систем Quattro all-wheel drive со погон на 4 тркала.
 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş