Никогаш не се предавајте: Ова куче ќе ви одржи животна лекција

26 декември, 20140
Никогаш не се предавајте: Ова куче ќе ви одржи животна лекција
Снимката од спасувањето на кучето кое паднало во бунарот, ги воодушевила сите корисници на интернет.

Кучето паднало во длабок бунар, а потоа следело драматично спасување.

Иако неколку пати го испуштило јажето, веќе исцрпеното куче успеало на крајот да го гризне истото и уште еднаш да покаже колку овие животни се интелигентни.

Тоа што е најважно е дека кучето не се предало во ниеден момент, колку и да било исцрпено.

По девет пропаднати обиди, кучето конечно било спасено и на тој начин на многумина им дало лекција никогаш да не се откажуваат во животот.

https://www.youtube.com/watch?v=5CsDKB9FWJY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş