Како темелно да ја исчистите тастатурата за само две минути

7 септември, 20140
Како темелно да ја исчистите тастатурата за само две минути

Ако го поминувате работното време над тастатура, сигурно сте свесни колку бактерии се пренесуваат на вашите прсти со секое отчукување на буквите доколку не посветите доволно и редовно време на нејзино чистење.
Без оглед на тоа колку внимавате на чистотата, за време на работата на компјутерот, тастатурата секако ќе се извалка.

Природната маснотија на рацете во комбинација со прашината и остатоците од храна која ја конзумираме, со тек на време се собира на тастатурате и со тоа преставува одлична подлога за развој на многу болести. Многу вируси, всушност, лежат во овие празнини.

Погледнете го видеото и исчистете ја тастатураа за две минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş