Кинетички дожд: Прекрасна движечка инсталација на аеродром во Сингапур

28 октомври, 20140
Кинетички дожд: Прекрасна движечка инсталација на аеродром во Сингапур

Ако имате можност да бидете на аеродромот Changi во Сингапур, морате да ја погледнете оваа неверојатна уметничка инсталација на АРТ + COM. Наречена е „Кинетички дожд“ и е составена од два дела, секој со 608 капки дожд направени од лесен алуминиум покриен со бакар. Со тенки челични јажиња, секоја капка се чини дека магично лебди, а благодарение на скриени компјутерски контролиран мотор капките се движат. Целата кореографија трае 15 минути.

Погледнете го видеото подолу за да ја видите оваа прекрасна инсталација во акција.

http://vimeo.com/45188800

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş