Кинези од куп старо железо направија чудо…

28 ноември, 20140
28

Кинеските инжинери Ванг Ју и Ли Линтао се љубители во автомобили. Некои дури ги нарекуваат лудаци, а еве и зошто!

 Последните четири години од животот ги посветиле на изработка на неверојатна реплика на Ламборџини Диабло.

Потрошиле вкупно 228.000 долари за изградба на својот сон. Можеби ви се чини како скапо, но двајцата сакале да изградат автомобил од соништата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş