Одмор во рајот: Сан Алфонско Дел Мар

8 септември, 20140
18

За предлог дестинација ви го претставуваме Сан Алфонско Дел Мар, приватен комплекс во Алгаробо, Чиле.

Базенот е долг еден километар, а покрива 80.936 m2 површина и собира неверојатни 249.837.177 литри вода, која се филтрира од Пацификот.

Worlds.Largest.1

Базенот е отворен во декември 2006 година и важи за најголем базен на светот. Неговата вредност се проценува околу 2 милијарди долари а годишното одржување на базенот чини околу 4 милиони долари.

Worlds.Largest.1

Worlds.Largest.1

Worlds.Largest.1

Worlds.Largest.1

Worlds.Largest.1

Worlds.Largest.1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş