„Мишо сине мој, славеше роденден па замина во смрт!“

16 декември, 20140
24

Пријателите и семејството на едно од младите момчиња кои во саботата настрадаа во страотна сообраќајка, му оддадоа последна почит. Дваесет и четири годишниот Михајло Шариќ од Бегеч, Србија, беше испратен од повеќе од стотина луѓе кои се завиени во тага и болка.

– Мишо мој, сине мој… немој да си одиш од мене… Леле што ме снајде… славеше роденден, а потоа замина во смрт… Ова мајкиното срце не може да го издржи… низ солзи извикувала мајката на трагично настраданото момче.

misho-sine-moj-slaveshe-rodenden-pa-zamina-vo-smrt-205356

Пријателите кои се испраќаа од Михајло велат дека не боли смртта туку она што останува потоа, а не останува ништо освен празнина.

– Беше мирно момче, сакаше музика и спорт… деца тргнете се од бесните автомобили… вели еден од неговите роднини скршен од болка.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş