Одберете идеална боја на пудра за само две секунди

9 октомври, 20140
7

Изборот на течна пудра може да биде прилично тешка задача. Освен текстурата која треба да одговара на типот на кожата, многу е важно да се погоди вистинската нијанса.

Кога пробате течна пудра на раката, голема е веројатноста дека нијансата нема да одговара на бојата на вашиот тен на лицето. Рацете скоро секогаш се потемни, а текстурата на кожата изгледа погруба.

Доколку се наоѓате во парфимерија и барате идеална боја на пудра, направете краток тест од само две секунди и пронајдете ја онаа вистинската, која потполно ќе се совпадне со вашиот тен.

На челото нанесете мала количина на пудра и на силно светло проверете дали бојата на пудрата одговара на вашата природна боја на тенот.

Кожата на челото е најтемен дел на лицето затоа што најбрзо реагира на сончевите зраци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş