Практични трикови што секоја девојка треба да ги знае

9 октомври, 20140
8

Освен што ќе ви го олеснат животот, овие трикови ќе направат вашата гардероба да изгледа одлично. Tие постојат затоа што некоја девојка слична на вас се сетила и со тоа им го олеснила животот на сите.

1. Залепете секојдневна влошка на кошулата под пазувите, за да не се познваат трагите од пот.

6016_010814182255888_370x300

2. Исчистете ги белите траги од дезодоранс на облеката, со влажно марамче.

10681892_10203399947498271_1647185439_n

3. Закачете ги панталоните со мали трегери од двете страни за да не ви излегуваат од чизми.

10681892_10203399947738277_575626316_n

4. Ова е правилен начин за да ги завратите ракавите.

10660716_10203399947818279_238692119_n

5. За да не ви се откопчува патентот, извадете го кругчето од привезокот и закачете го за патентот и копчето, а потоа закопчајте ги панталоните.

10656472_10203399947698276_394040913_n

6. Ако забележите дека крагната на кошулата ви е изгужвана, испеглајте ја со пегла за коса.

10643239_10203399947298266_371342491_n

7. Нанесете бебешка пудра на внатрешноста од обувките за да се намали непријатната миризба и да не се испотат нозете.

 

10656542_10203399947338267_615632340_n

8. Ставете суви кесички од чај во чевлите за да се ослободите од непријатната миризба.

10653970_10203399947898281_1769007341_n
9. Ако немате свечени чевли, ставете светки на потпетицата, така што прво ќе нанесете безбоен лепак, а потоа со рака ќе ги нанесувате светките.
article-0-209EA4C500000578-892_634x842
10. Вака најлесно ќе ги облечете вашите чизми.
How-To-Neatly-Tuck-Non-Skinny-Jeans-Into-Boots-001
11. Сошијте нитна на вашата маица за да не ви се гледа прслукот.
6016_010814182256933_640x425
12. Прекрстете ги рамките на прслукот на задниот дел кога носите рамбовка.
image2xl
13. Ставете ги чупалицата, ноктарицата и ножичките на магнетна плочка за да не ги изгубите.
6016_010814182257029_1000x664
14. Постојат многу начини да носите ремен, без едниот крај да ви паѓа.
6016_010814182257175_535x1219
15. За прстените да не ви оксидираат и да ви оставаат црни траги на прстите, обојте ги со безбоен лак од внатре.
6016_010814182258047_625x417

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş