Ова ти се вика диета: Вежбала 100 дена и се фотографирала за секој минус килограм!

9 јануари, 20140
33

32 годишната ЛаКејша Шарн од Калифорнија си поставила тешка задача со учеството во популарното шоу “Што можеш да направиш за 100 дена“, каде учесниците сами си поставуваат цел снимајќи ги секојдневно своите активности и напредок.

“Мојата самодеверба е мала. Минувам низ депресија и сакам да го сменам тоа“ – изјавила Шарн, што веројатно било пресудно да ја вложи целата своја енергија и на крај да намали 8 килограми за 100 дена. Таа тврди дека првиот чекор е најтежок и дека сега без проблем ќе ги намали и останатите вишок килограми.

Foto: Facebook / LaKeisha Shurn

Foto: Facebook / LaKeisha Shurn

httpv://www.youtube.com/watch?v=I5FkshLcNLQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit