Погледнете како изгледаат надгробните плочи на руските мафијаши

6 октомври, 20140
2
Мафијашите никогаш не биле вид на луѓе кои “бегаат” од вишокот,
а можеби и токму поради тоа на некој начин го напуштаат светот побрзо отколку останатите.

Можете да најдете банди опседнати со тешки дроги, брзите автомобили и егзотични жени низ целиот свет.

Но Руската Мафија го имаат сведено овој начин на живот на сосема ново ниво,

давајќи им до знаење на сите други луѓе колку добро тие живеат.

Тој став што го негуваат додека се живи оди со нив и во смртта,

па така починатите руски мафијаши го бараат истото внимание што го имале додека се живи и откако ќе умрат.

Како резултат на тоа, руските гробишта се полни со некои од најлудите надгробни споменици кои некогаш ќе ги видите.

А еве ја чистата апсурдност на неколку од нив:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş