Полицаец запрел автомобил кој го возела мајка на три деца. Она што се случило потоа…

19 декември, 20140
18

Полицајците на округот Џексон тргнале во дневна вообичаена потрага по граѓани кои ќе ги запрат и евентуално ќе им напишат некоја казна. Но, овој пат се` било поинаку…

Во една многу специјална тајна операција, еден богаташ кој е познат како „тајниот Дедо Мраз“ им дал 100.000 долари на полицајците и една задача – сите пари да им ги поделат на луѓето и да ги усреќат пред Божиќ.

Најдобриот момент се случил кога запреле една мајка на три деца која на почеток била лута, но на крај кога видела за што се работи, заплакала и рекла дека полицаецот го спасил нејзиниот Божиќ бидејќи сега може да им купи подароци на децата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş