После ова два пати ќе размислите пред повторно да се качите во авион

29 октомври, 20140
После ова два пати ќе размислите пред повторно да се качите во авион
Одличниот пилот го делеа буквално делови од секунда пред да се случи катастрофа непосредно пред слетувањето. Тој дефинитивно заслужува аплауз!

После овој видео запис веројатно двојно ќе размислите пред повторно да се качите во авион. Временските услови се секогаш непредвидливи, а освен огромни пилотски способности, пилотот треба да поседува и огромна среќа за успешно да се справи со целата ситуација.

Овој пилот дефинитивно ги докажа своите одлични способности, но тој имаше и навистина премногу среќа бидејќи буквално делови од секундата ги делеа од катастрофа.


Видео записот од слетувањето на авионот на германската компанија TUIfly ни покажа еден вистински пилотски потег кој навистина е вреден за громогласен аплауз.

Погледнете:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş