Проверете дали сте добар или лош “лажго”

29 октомври, 20140
Проверете дали сте добар или лош “лажго”
Ако сакате да знаете дали луѓето ви веруваат кога лажете, потребни ви се само неколку секунди да го дознаете тоа. Се’ што треба да направите е со показалецот на раката со која пишувате на своето чело да ја напишете латиничната буква “Q” во рок од пет секунди и ќе дознаете.

За пет секунди напишете ја латиничната буква “Q” на своето чело. Ако буквата ја напишете со “опашката” свртена кон левата страна на челото, тогаш сте свесни за тоа како вас другите луѓе ве гледаат, сакате да бидете во центарот на вниманието и може да се каже дека сте и добар “лажго”.

Оние кои ќе ја напишат латиничната буква “Q” со опашката свртена кон десно, се смета дека се интровертни и дека главно лошо се снаоѓаат со лажењето.

Погледнете и тестирајте се’:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş