Рај за мажите: Дојдете во градот во кој живеат само млади девојки од 20 до 35 години

28 август, 20140
14

Градот во кој живеат само млади девојки од 20 до 35 години ги повикува сите заинтересирани мажи да се пријават и да дојдат, но само оние кои се подготвени да живеат според правилата поставени од страна на жените.
Во гратчето Ноива до Кордеиро во југоисточен Бразил живеат околу 600 жени. Иако некои од нив се во брак и имаат деца, правилата на нивната мала заедница налага мажите да ги испратат негде надвор од градот на работа. Мажите можат да се вратат дома само за викенд. Своите синови ги испраќаат во светот кога ќе наполнат 18 години.
Ова необично место настанало во 1890 година кога Мариа де Лима била протерана од соседниот град поради неверство. Постепено се придружувале се повеќе жени кои не сакале да живеат според тамошните правила. Така е создадена заедницата на самохрани и протерани жени каде се всадила политиката “без мажи“.
Овој животен стил се одржал до денес. Сепак тамошните жени копнеат за машко друштво.
Токму затоа девојките решиле да ги повикаат сите заинтересирани мажи да ги посетат. Би сакале во нашата заедница да примиме и мажи, но мора да бидат подготвени на тоа дека ние поставуваме правила.

brazil-selo2

brazil-selo

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş