Сестрата на г-ѓа Клуни ги магепсала сите присутни на церемонијата

4 октомври, 20140
8

Невестата е убава, но на сите им го привлекла вниманието другата Аламадин…
На свадбата на познатиот актер Џорџ Клуни сите очи биле насочени во неговата прекрасна сопруга Амал Аламудин, но имаше многумина кои им „фати око“ сестрата на Амал, Тала.

Svima je za oko zapela njezina sestra (Foto: Splash)

Оваа долгокоса убавица е прилично слична на својата сестра, а ви откриваме и неколку детали за неа, која е исто толку „фатална“ како и г-ѓа Клуни.

1. Амал не е единствената високо образована личност во семејството. Тала дипломирала на Ричмонд The American International University во Лондон.

2. Тала работи како организатор на настани, а освен тоа, таа е експерт за брендирање и дизајн, судејќи по нејзиниот LinedIn профил.

Screenshot_8

3. Тала на свадбата стигнала од Сингапур, каде живее со своето семејство. Пред тоа, живеела во Њујорк.

4. Има 12-годишна ќерка Миа, која ја придржувала венчаницата на Амал, а семејството има и германски овчар Мојо.

5. Јавноста ја нарекува новата Пипа Мидлтон. Дали се согласувате?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş