Тој не поседува ништо, но е побогат од мнозинството!

9 септември, 20140
Тој не поседува ништо, но е побогат од мнозинството!

Приказната за овој 60 годишен Индиец не е вирален хит и нема да ја видите на секој портал, но откако ќе го погледнете овој краток документарец, ќе ви биде јасно дека и тоа како заслужува…

Камала е бездомник. И покрај сиромаштијата, тој се грижи за седум бездомни кучиња кои ги храни, дури и ако тоа значи самиот тој да остане гладен.
Повеќето, откако го гледале филмот заклучиле дека Камала и покрај тешката животна ситуација во која се наоѓа, е побогат од мнозинството бидејќи поседува нешто што на многумина им недостасува – добрина, чисто срце и широка душа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş