Вака изгледа раскошната вила на Бил Гејтс вредна 123 милиони долари

17 ноември, 20140
Вака изгледа раскошната вила на Бил Гејтс вредна 123 милиони долари

Основачот на Microsoft, Бил Гејтс, е најбогатиот човек во Соединетите Американски Држави, кој себе си може да си дозволи раскош и луксуз за кој ние може само да сонуваме.

Неговото богатство е тешко 81.5 милијарди долари, а во куќата чија изградба траела седум години се вложени 63 милиони долари.

Раскошната градба го носи името “Xanadu 2.0” по ликот од легендарниот филм “Граѓанинот Кеј”. Сместена е на површина од 6.130 квадратни метра во Медина, Вашингтон, и е уредена со најмодерен мебел и технологија.

https://www.youtube.com/watch?v=YTqN0KG8Qxo#t=39

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş