Замрзнале: Нијагарините водопади на минус 30!

9 јануари, 20140
30

Повеќето би помислиле дека смрзнатата канадска атракција ќе го намали бројот на туристи, но се случило токму спротивното – голем број посетители пристигнале со цел да го видат и фотографираат чудото на природата оковано во лед.

Рекордно ниските температури кои се измерени во САД и Канада буквално ги замрзнаа и Нијагарините водопади.

Оваа наизглед нескротлива сила на природата останала безсилна на минус 30 степени измерени вчера во тој дел на Канада.

nijagarini vodopadi led smrzli foto rojters

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit