Запознајте ја најсексапилната политичарка во светот

12 ноември, 20140
3
Лиза Мери Сомерстад има 23 години и таа навистина одлично се снаоѓа на говорницата, но и пред фотоапаратите, а доказ за тоа се и нејзините уметнички фотографии за кои таа позира потполно гола!

Норвешката политичарка Лиза Мери Сомерстад има само 23 години и како една толку млада жена може секако да се пофали со својата успешна кариера, но со и прекрасниот изглед.

Лиза е член на младинскиот политички тим, а со ваквиот стил на позирање пред објективите започнала на само 19 години или речиси на иста возраст кога започнала да се занимава и со политиката.

Таа вели дека своите фотографии никогаш не ги користела за да се промовира како политичар и дека тоа е сосема добро познато во Норвешка.

Сепак, таа ни пренесува навистина провокативните фотографии кои дефинитивно и ја доделуваат титулата за најсексапилната политичарка во светот. Впрочем, погледнете ги и уверете се и самите во тоа!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş