Зошто ова момче облече жолт фустан на погребот на пријателот?

13 септември, 20140
4

Пред британскиот војник Кевин Елион да замине за Авганистан, на шега склучил договор со неговиот најдобар пријател.

ova-momce-oblece-zelen-fustan-na-pogrebot-na-prijatelot-pricinata-e-neverojatna-01.jpg

Елиот сакал да расчисти дека пред да замине, ако случајно биде убиен во акција, неговиот пријател Бери ќе мора да го облече најгрозниот фустан кој ќе го најде за неговиот погреб.

Бери, секако, се согласил без двоумење.

За жал, Бери морал да го исполни ветувањето 3 години подоцна.

Кога дошло времето за погреб на неговиот пријател, тој знаел што треба да направи.

Си го наточил омилениот пијалак на Кевин, наздравил во негова чест и го облекол најсмешниот жолт фустан кој можел да го најде. Неонско розовите чорапи биле уште еден плус.

ova-momce-oblece-zelen-fustan-na-pogrebot-na-prijatelot-pricinata-e-neverojatna-02.jpg

Додека фустанот на Бери изгледал смешен и непристоен, приказната зад него е повеќе од трогателна.

ova-momce-oblece-zelen-fustan-na-pogrebot-na-prijatelot-pricinata-e-neverojatna-03.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş