10 знаци дека тој не е вистинскиот

31 март, 20150
8

1. Се припремате во петок навечер и чекате да се јави

Ако тоа ви се случува често, нешто навистина не е во ред. Потрудете се да си го искористите времето, да се подготвувате заради себе и имајте планови во кои тој ќе се труди да се вклопи.

2. Трошите повеќе од 20 минути за да составите порака за да му ја испратите

Тоа значи дека премногу возбуддени наместо да се опуштите. Ако сте опуштени тогаш  ќе си кажувате се` без проблем.

3. Постојано ти прва му пишуваш или му се јавуваш

Ако постојано вие ја започнувате комуникацијата, а тој не знае ни да возврати следниот пат, тоа значи дека не сака да се придружи.

4. Секој наоѓа време за она што му е важно

Ако нешто навистина сакаш ќе најдеш време за него, ќе го најдеш. Луѓето ги подредуваат приоритетите според важност.

5. Ако ти се задоволуваш со обична монотона сексуална врска, зошто тој да сака повеќе?

Колку подолго ја одржувате оваа состојба, толку потешко ќе го промените партнерот да мисли и чувствува нешто поинаку.

6. Прави планови со тебе, па ги откажува

Не е дека не знае или дека заборава на тоа, туку само те залажува дека планирате заедно, а потоа те остава сама. Ако навистина го сака тоа што го планира, нема ништо друго да му излегува ненадејно секојпат.

7. Секогаш ти се извинуваш, наместо тој

Заслепена си од она што сакаш да веруваш дека се случува и не го гледаш она што навистина се случува. Па, секогаш тој ти ја префрла вината, а ти ја прифаќаш.
8. Начинот на кој тој ѝ се обраќа на твојата другарка, не е баш другарски

Тој го знае тоа и таа го знае тоа, само ти не го гледаш на ист начин. Тоа може да биде страшно еден ден кога ќе сфатиш.
9. Ако често ти зборува за други девојки, значи и дека излегува со нив

Сите имаат пријателки, но секогаш постои граница која може да се премине. Ако тој ти зборува за пијани ноќи со нив, луди забави и дружби, сигурно не завршило сè само на пријателство, бидете сигурни во тоа.

10. Ти си секогаш таа која чека на шанса со него

Верувај, ако сака да зборува со тебе, ќе зборува. Ако те мисли, ќе ти каже. Ако сака да излезете, ќе најде време.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris