Баба Ванѓа предвидела: Нема да ви се верува што ќе и се случи на Турција

8 декември, 20150
10

Според многумина дел од пророштвата на баба Ванѓа започнале да се остваруваат од почетокот на воената интервенција во Сирија, а посебно по соборувањето на рускиот воен авион.

Таа предвидела дека разорна сила ќе ја погоди Турција, па така многумина го поврзуваат тоа со „очекуваната“ интервенција на Путин во Турција.
„Се се топи, како мраз, но само едно останува недопрено, слава Владимир, слава Русија. Повторно ќе стане империја“, најавила баба Ванѓа во времето на СССР.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş