Никој нема објаснување за „згужваниот“ пат: Не е сеизмичка активност, туку непозната сила

8 декември, 20150
Никој нема објаснување за „згужваниот“ пат: Не е сеизмичка активност, туку непозната сила

Патот кон Санта Кларита во Калифорнија за само три дена се „згужвал“ и наликува на сцена од некој апокалиптички филм.

За сега не е откриена причината за оваа појава а локалните власти го затвориле патот.

Се претпоставува дека патот се излизгал и зафатил површина од 60 метри а некои делови на асфалтот се подигнале во височина од четири до пет метри. Зашто ова се случило никој не знае зашто овој период немало поројни дождови, нити земјотреси што би можеле да ја предизвикаат оваа појава.

„Ништо не ни е јасно. Нема знаци дека сеизмичката активност има врска со оваа појава“, изјавил Стив Фрашер портпаролот на Одделението за јавни поправки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş