Дали би препознале дека се сестри? Еве како изгледа постарата сестра

14 ноември, 20150
4

За најпознатата хрватска ѕвезда, Северина Вучковиќ, речиси и да знаеме се. Со отворање на профили на сите социјални мрежи стана уште полесно да ги дознаеме деталите од секојдневието на пејачката.
hitortaasggssgagl-severina-1
Од друга страна за семејството на популарната пејачка која наскоро ќе стапи во брак со Игор Којиќ, речиси и да нема информации. Северина е родена во работничко семејство, завршила само основно училиште, а уште од тинејџерските денови покажувала интерес за естрадата. Таа има две постари сестри. Една од нив е Маријана Вучковиќ Поповиќ која веќе долго време живее и работи во Белград.
sestra
Пред четири години Маријана се најде во центарот на медиумско внимание во Хрватска, поради спорно земјиште во Сплит, околу кое „водеше војна“ со познатиот хрватски играч и тренер Игор Штимац. Маријана е дипломиран новинар, мажена и многу силно врзана за Александар, синот на Северина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber