Еве како живеат синовите на најмоќниот нарко бос!

30 септември, 20150
12

Експертите велат дека Јоакин Гусман (58) познат како „Ел Чапо“ е најмоќниот дилер на дрога во светот.

Форбс со години го прогласуваше за еден од најмоќните луѓе на светот, а неговото богатство се проценува на околу милијарда долари.

Во тие пари, се чини, најмногу уживаат неговите два сина – Иван Гусман (32) и Алфредо Гусман (29). Тие ни малку не се кријат и на своите профили на Твитер редовно се фалат со сопственото богатство.

Јоакин Гусман пред два месеца ги освои насловните на светските медиуми по спектакуларното бегство од затвор. Имено, неогвиот клан му ископал тунел долг речиси два километри за да избега.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris