Херојски подвиг на куче кое помислило дека сопственикот се дави

5 февруари, 20150
Херојски подвиг на куче кое помислило дека сопственикот се дави

Кучињата често покажуваат колку не сакаат. Некои сакаат да спијат со сопствениците, а некои да делат сочни бакнежи. Нивните гестови на љубов во секојдневните животи изглеадаат безопасно, но дури кога ќе се најдете во невоља вашето куче би можело да ви покаже што всушност е подготвено да направи.

Видеото кое ви го пренесуваме денес ќе ви докаже дека љубовта на кучето кон сопственикот нема граници.

Имено, сопственикот се капел во езеро, додека неговиот верен другар чекал на брегот. Во еден момент, на сопственикот му паднало на памет да се пошегува со своето куче па нурнал во водата, преправајќи се дека се дави… Погледнете што направило кучето потоа:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş