И „ангелите” не се имуни на целулит!

15 декември, 20150
1
Кендис Свонпул при едно снимање на Карибите покажала дека и покрај заносните облини кои ги поседува без сомнение, на нејзиното тело има и некои несовршености. Незгодната поза открила дека и преубавата Кендис има – целулит.

Исончаната манекенка се фотографирала во секси пози и во различни провокативни бикини кои ги истакнале нејзините најдобри атрибути, но една фотографија открила и по некоја несовршеност.


Да не дојде до недоразбирање, ова не е никаков недостаток и никакво спектакуларно откритие. Целулитот го имаме сите и знаеме колку е тешко да се ослободиме од него, но убаво е да се види дека и најубавите жени на светот не се поштедени од оваа „напаст“.

27-годишната манекенка и покрај тоа изгледа фантастично, а фотографиите од ова снимање се вистински рај за очи.

Инаку, Кендис во август го изговори судбоносното „да“ и се сврши за Херман Николи, бразилски модел со кој се забавува повеќе од 10 години.


Во вторникот на CBS беше емитувано шоуто на Викторијас Сикрет, каде што Кендис десетти пат по ред прошета по пистата и во секси долна облека ги покажа своите добро познати атрибути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber