Ја закопал сопругата жива, а она што подоцна се случило ќе ви ја заледи крвта!

12 јануари, 20150
9

За луѓето не постои поголем кошмар од оној некој жив да ги закопа. За среќа, со напредокот на медицината, денес тоа е тешко да се направи, но ви пренесуваме една приказна за Октавија Смит Хатчер, која ќе ви ја заледи крвта.

Пред крајот на 1800-тите години, во градот Пиквајл во Кентаки, дошло до ширење на непозната смртоносна болест која пустошела во тој регион. Меѓу жртвите биле и Хаков Хатчер, синот на Октавја кој се разболел и умрел во јануари 1881. година.

hatcer

Таа станала многу депресивна, се разболела и паднала во кома. Во мај истата година, нејзиниот маж повикал лекар кој констатирал дека починала од непознати причини.

Октавија веднаш ја погребале, а по недела дена, многу жители заболеле од истата болест, но еден човек по некое време се разбудил од кома.

Сфаќајки што направил, сопругот на Октавија го откопал нејзиното тело, а глетката која ја затекнал била ужасна. Се испоставило дека таа била жива погребана, односно дека била во кома и кога се разбудила, се обидела на сите начини да излезе од ковчегот, кој бил изгребан одвнатре.

По стравичното откритие, мажот на Октавија повторно организирал погреб, а во нејзина чест, подигнал и споменик во природна големина кој и денес постои на тие гробишта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş