Како до идеално нацртани мачкини очи?

16 ноември, 20150
Како до идеално нацртани мачкини очи?

Класичните мачкини очи никогаш нема да излезат од мода, веројатно затоа што нема боја или тип на око на кое не прилегаат.

Девојките ги обожаваат, но знаат да бидат и вистински предизвик, посебно ако се брзате или едноставно не сте толку вешти во шминкањето.

Една YouTube блогерка го решава овој проблем со едноставна техника за околу 3 минути.

Ви треба само туш во облик на фломастер, наместо течен. Така попрецизно ќе направите совршени мачкини очи.

Задолжително испробајте:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş