Како изгледаат ѕвездите од Беверли Хилс после 25 години?

28 јануари, 20150
11

Серијата „Beverli Hills 90210“ беше апсолутен хит во деведесеттите години. Сите се забавувавме со тинејџерскиот живот на друштвото од Беверли Хилс.

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-01

Од првата епизода се поминати 25 години, а за тоа време пораснаа и некогашните тинејџери.

Една од главните улоги ја имаше Шенон Дорети, позната како Бренда Волш. Симпатичната бринета која освојуваше преку малите екрани, денес има 44 години и уште неколку популарни серии и филмови зад себе. Најголем успех постигна како една од „Волшебничките“.

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-1.jpg

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-2.jpg
Втората половина од близнаците Волш ја играше Брендон или Џејсон Престли, кој денес има 46 години. Има глумено уште во две серии и некои филмови.

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-3.jpg

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-4.jpg
Убавата русокоса Кели Тејлор ја глумеше Џени Гарт, која беше омилен женски лик тогаш. Денес има 42 години и бројни улоги зад себе.

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-5.jpg

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-6.jpg
Заедно со Кели тие беа најпопуларниот пар во Беверли Хилс. Лук Пери во улога на Дилан Макеј беше еден од најголемите заводници. Оваа серија беше негов најголем успех, бидејќи после неа нема добиено некоја позначајна улога.

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-7.jpg

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-8.jpg

Тори Спелинг во серијата ја глумеше Дона Мартин и оттогаш не се тргна од тв екраните. Денес има 42 години, а зад себе има бројни реални шоуа и епизоди од различни серии.

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-9.jpg

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-10.jpg


Брајан Остин Грин (42) ја играше улогата на Дејвид Силвер кој никако не успеваше да ја освои Дона. Затоа во приватниот живот ја освои прекрасната Меган Фокс. Тој порасна во еден од најатрактивните актери.

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-11.jpg

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-12.jpg
Добриот другар Стив Сандерс го глумеше Ајан Зиринг, кој денес има 51 година, а зад себе бројни кратки улоги во разни серии и анимирани филмови и видеоигри во кои го позајмува гласот.

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-13.jpg

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-14.jpg
Габриела Картерис беше најстара од глумиците со тогашни 29 години, а ја глумеше 16-годишната тинејџерка Андреа Закерман, која секогаш беше посериозна од останатите. Денес ретко се појавува на филмското платно.

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-15.jpg

se-sekavate-na-zvezdite-od-beverli-hills-vaka-izgledaat-po-25-godini-20.jpg

Кој беше вашиот омилен лик?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş