Кога ќе ве обземат црните мисли, негативноста и тешкотиите, отфрлете ги користејќи ја оваа техника на руски психолог

17 февруари, 20150
14

Имате 2 избори: да се фатите за работа и да го решите проблемот или само да очајувате.

Ова е руската техника со која лесно ќе ги надминете црните мисли.

Таа е едноставна, а ќе ве изненади колку е ефикасна.

Во тмурните денови и моменти доволно е само да си ги поставите овие 3 прашања:

1. Кој си ти?

2. Што сакаш од мене?

3. Кој те прати?

На овој начин лошите мисли ги третирате како негативна енергија која ви е наметната од надвор, без да и дозволите да го генерализира вашето расположение.

Авторот на техниката советува дека овие прашања треба постојано да ги имаме на ум.

Покрај основните 3, овие исто така може да ви помогнат:

1. Кому му е потребна мојата болка?

2. Кому му е потребен мојот страв?

3. Кој се храни со моето патење?

Овој третман на црните мисли ќе ви донесе олеснување, советуваат оние кои до сега го испробале.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş