Македонец ги урива рекордите во „Ѕвездите на Гранд“

26 јануари, 20150
3

Македонецот Ален Хасановиќ ги урива рекордите во „Ѕвездите на Гранд“ Ален Хасановиќ, харизматичното момче кое со својата одлична интерпретација на хитот „Као моја мати“ од Здравко Чолиќ го воодушеви шесточленото жири на „Ѕвездите на Гранд“ и ги крена на нозе Саша Поповиќ и Лепа Брена кои го наградија со аплауз, со еден милион прегледи се пласираше високо во ТОП 20 најгледани Јутјуб видеа на каналот на „Гранд“ продукција.

Alen-Hasanovic-Stari-Grad

Според официјалната Јутјуб статистика, хитот „Као моја мати“ од Здравко Чолиќ во изведба на Ален Хасановиќ на телевизиското шоу „Ѕвездите на Гранд“ сезона 2014/2015 во моментов има гледаност од точно 1,097,000 прегледи, а со тоа е најгледаното видео од новата сезона, но и 20-то по ред најгледано видео од постоењето на Јутјуб каналот во сопственост на „Гранд“ продукција.

Хасановиќ со оваа изведба успеа да го воодушеви жирито, но и да го освои регионот. Шабан Шаулиќ тогаш, за еден српски медиум изјави:

– Овој дечко има неверојатен глас и голема контрола на него Проектот за афирмација и заштита на македонската забавна музика „Сите наши песни“ во реализација на МРТВ беше вистинска отскокна штица за Ален, а победата со своја авторска песна на „Канео Фест 2014“ во Охрид и честа пред 20.000 публика да го отвори големиот балкански фестивал „Стари Град“ во Нови Пазар доволен мотив за силно да заплови во музичкиот свет.

alen hasanovic youtube Alen Hasanovic Signori

Од овој викенд започна вториот круг од музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ каде наизменично настапуваат по двајца кандидати и се избира подобриот со што тој директно се пласира понатаму во шоуто, без да пее бараж. Додека очекуваме да видиме со кои песни 22-годишниот прилепчанец, Ален Хасановиќ ќе настапи во вториот круг, да се потсетиме на неговата маестралната изведба на хитот „Као моја мати“ од Здравко Чолиќ.

https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84503534&v=gM2S5DshRC8&x-yt-ts=1421914688

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş