Можеби и вие ќе се пронајдете: Цел живот сум мастурбирал погрешно

8 декември, 20150
8

Луѓето не зборуваат отворено за мастурбацијата, но но еден корисник на Reddit со корисничко имеTwerkingSeahorse, отворено призна дури и дека целиот живот тоа го правел „погрешно“. Можеби и вие грешите како него?

Веројатно сега ви паѓаат на памет следните прашања: Како можеш да мастурбираш погрешно? Постои повеќе од еден начин за да се направи тоа? Дали и јас погрешно сум се самозадоволувал?

Ова момче сфатил дека погрешно мастурбирал за време на неговиот прв сексуален однос со девојка.

– Како што сите знаете, мажите со раката преминуваат по пенисот во насока горе – долу, додека не доживеат оргазам. Како момче пораснав во дом каде што немаше голема приватност, па всушност и не ми беше лесно да мастурбирам. Браќата, сестрите и родителите непрестано ме прекинуваа во тоа. Во секој случај, со оглед на тоа дека не сум обрежан, начинот на кој го правев тоа е следниот: полека ќе ја поместев кожата кон врвот на пенисот, нешто како нежно штипкање, и доживував неверојатни оргазми –  напишало ова момче.

– Така правев сè до мојата 18-та година, кога отидов во друг град на колеџ. Една вечер девојката со која тогаш бев во врска, одлучи да ме одведе во нејзиниот стан. Се забавувавме во автобусот на пат кон нејзиниот стан, а штом стигнавме, веднаш ја соблековме облеката и јас бев подготвен да ја изгубам невиноста. Буквално можев да ја почувствувам еуфоријата која ми течеше низ вените. Кога требаше да пенетрирам, почувствував неверојатна болка. Се обидов повторно и пак ме заболе. Истиот момент ја изгубив ерекцијата и посрамен си заминав дома.

– Подоцна, кога стигнав дома, сфатив дека кожичката на мојот пенис никогаш не била повлечена наназад. Никогаш. Па така, мојот пенис беше супер-сензитивен. Едвај го поднесував допирот од водата при туширање, ми беа потребни три години за тоа да престане.

– Со оглед на тоа дека мастурбирав на оној чуден начин, не можам да доживеам оргазам со поместување на раката горе – долу по пенисот. Во меѓувреме, престанав да гледам порно филмови, бидејќи ми рекоа дека тоа ќе ми помогне да доживеам оргазам за време на сексот. Значи, сега чекам да имам сексуален однос, за да проверам дали тоа е точно – ја завршил својата приказна овој корисник на Reddit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber