Најдобрите кавери од славните на песните на Адел

23 ноември, 20150
4

Моментално ова е светот на Адел, а ние само живееме во него. Омилената пејачка од Британија доминира на светските музички топ листи со нејзиниот нов албум, кој е омилен и помеѓу фановите и критичарите.

Пејачката е инспирација за многумина и нејзните песни се вистински хитови и за слушателите и за останатите изведувачи.

Многу други артисти ги имаат преработено нејзините песни и имаат направено свои верзии (Rolling in the deep е една од најпреработуваните песни во историјата).

Еве неколку преработки кои вреди да ги слушнете:

Џон Леџенд ја преработи песната по која Адел е препознатлива – Rolling in the deep без музика во позадина и е фантастична!

За верзијата на Селин Дион имаме само еден збор, КРАЛИЦА!

https://www.youtube.com/watch?v=7glGMzshu4o

Кeти Пери направи комбинација од нејзината песна The one that got away и Someone like you.

https://www.youtube.com/watch?v=dOppM6fAH44

Новиот бенд на Џо Џонас –  DNCE исто така  направија одлична преработка на Hello.

Линкин Парк ја изведоа нивната преработка во живо во 2011 година на iTunes фестивалот.

Ќерката на Вил Смит, Вилоу Смит покажа колку е талентирана со краткото видео за Skyfall.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber