Откријте која е најдобрата секс поза за вас според хороскопот!

15 ноември, 20150

Овен

За возбудливите овни сексот е вистинска авантура и секогаш е потребно малку да се зачини. Жената нека лежи на стомак на крајот од креветот така што телото од струкот надолу да и виси преку работ. Мажот зад неа клечи на подот, ги става рацете на нејзините колкови и ја диктира играта.

Бик

Мажот нека легне на грб со едната нога испружена, а другата свиткана како да се сонча. Жената нека седне на мажот така што неговата свиткана нога ја сместува меѓу своите нозе.

Близнаци

Кучешката поза со малку филување е одлична за близнаците. Жената нека клечи на креветотсо главата и градите на него или пак може да се потпре на столче, лавабо или некоја ограда, а мажот сто зад неа. мажот клечи или стои зависно од ситуацијата и ја диктира играта.

Рак

На чувствителните ракови ќе им годи повеќе интима. За нив совршена е позата кога мажот и жената лежат на колковите на страна стиснати еден до друг. За зачинување може жената да го свитка малку горниот дел од телото кон напред и да образуваат L положба, а мажот да ја диктира играта држејќи ја партнерката за косата или рамениците.

Лав

Мажот лежи на грб, а жената седи на него така што го гледа во очи, а со свиткани нозе го притиска од двете страни на половината и се потпира на рацете назад. Во оваа поза жената игра со потезите во сите насоки за кои се задолжени колковите.

Девица

Девиците сакаат да бидат во центарот на настаните, а визуелното многу ги возбудува. Нивната омилена поза е кучешката. За мала промена мажот нека клекне на едно колено и нека се потпре на другата нога, а партнерката целосно нека го спушти горниот дел од телото.

Вага

Надградената мисионерска поза ќе ги воодушеви сите ваги. Мажот лежи на партнерката потпрен на рацете, а жената ги крева нозете на неговите раменици и со помош на мрдање на колковите дополнително го возбудува партнерот.

Скорпија

Мажот лежи со раширени нозе свиткани во колената, а жената клечи на него навалена кон напред и потпрена на рацете. Мажот го подигнува нејзиниот задник и ја диктира играта.

Стрелец

За импулсивните стрелци малку егзибиција секогаш е добредојдена. Жената лежи на грбот, а мажот клечи пред неа. Жената ги стана нозете на рамениците на партнерот и го приближува телото до положбата идеална за пенетрација, зависно од висината на партнерот. Мажот ја држи за колковите и го диктира темпото.

Јарец

Нареднава поза ќе бара доста иницијатива што ќе им се допадне на мажите. Се работи за класична поза во која жената седи или клечи на мажот и со своите движења на колковите го диктира темпото и интензитетот на сексот.

Водолија

И тука жената е одгоре. Мажот седи на креветот потпрен на ѕид, како во фотелја, а жената е клекната на него свртена во иста насока. Мажот ги поставува рацете под нејзиниот задник и ја диктира брзината и длабочината на пенетрацијата.

Риби

Комплексните и страствени риби сакаат акција и во сексот. Жената треба да се постави во позиција како да ќе направи стој на раце, а мажот и приоќа и и ја подига ногата како во точката, ја поставува на неговото тело и ја мести во положба удобна за двајцата партнери.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş