Жените конечно се согласија: Овие пет пози во сексот најмногу ги сакаат

15 ноември, 20150
6

Секоја жена има свои омилени пози во сексот во кои што најмногу ужива, но најчесто токму една од нив е добитна кога се работи оргазмот.

Жените овојпат беа согласни и заеднички ги открија позите во кои уживаат…

1. Комбинацијата од позата на страна и стимулацијата на клиторисот е добитна и возбудувачка.

2. Сексот на столица ѝ дава слобода на жената да се движи како што ѝ одговара.

3. Сите верзии од мисионерската поза, особено онаа во која што се притиснати нозете една до друга, бидејќи на тој начин партнерот со движењата на телото го допира клиторисот.

4. “Доги” позата. Незаменлива е.

5. Обратната јавачка е едноставно моќна. Момчето лежи на својот грб додека девојката седи на него, свртена со грбот кон неговото лице.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş