Погледнете како изгледа куќата во која пораснала Џиџи Хадид

30 декември, 20150
15

Џиџи Хадид, но и некои други нејзини колешки и пред да станат познати живееле на висока нога и можеле да си дозволат раскошен живот.

Да, Џиџи како и нејзините пријателки Кендел и Кјара, не станала модел заради пари, затоа што покрај богатите родители секогаш имала доволно ќеш во џебот, туку многу повеќе поради престиж, љубов кон модата или пак, поради неодоливата желбата да се биде во центарот на вниманието.

Џиџи е типичен пример за таква девојка, која пред да се најде на модните писти живеела вистински раскошен живот. Имено куќата во која што живеела Џиџи се до 18 година навистина е фасцинантна. Станува збор за голема резиденција на нејзината мајка Јоланда и нејзиниот очув, музичкиот продуцент Дејвид Фостер. Имотот се користел и за снимање на познатата риалити серија „The Real Housewives of Beverly Hills“  во кое се појави и самата Џиџи, а сега е продадена за фасцинантни 19.45 милиони долари.

Куќата се наоѓа во Малибу, има базен, кино, walk-in плакар, теретана и е совршен пример на типичните калифорниски вили.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş