Се сеќавате на малечката Илма од „Икс фактор“? Израсна во убава девојка

8 декември, 20150
5

Со неа се запознавме во првата сезона од музичкото натпреварување „Икс фактор“, по кое таа ја нападна Емина Јаховиќ која не ѝ даде шанса да се бори за првото место. Илма Карахмет од Травник повеќе не е девојче туку девојка.

Таа освои многу фанови откако ја отпеа песната „Има један свијет“.

Балканот го воодушеви со прекрасниот глас, а како изгледа денес, погледнете:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber