Секој маж во својот живот има жени кои никогаш нема да ги заборави

25 јануари, 20150
10

Секоја мајка има важна улога во животот на синот, па ако и нему неговата мајка му е многу важна немојте да се грижите, бидејќи така знаете дека тој е добар кон семејството. Доколку вашиот партнер слепо ѝ верува на мајка му и не може да донесе ниедна одлука без неа, тогаш поразговарајте со него. Ако мислите дека можете да го промените, се лажете. Ако тој навистина слепо ја слуша својата мајка, замислете се и кажете му дека сакате да живеете по ваше, а не по нејзино.

Вашиот драг и пред вас имал живот, па така секоја пријателка која ќе се најде во неговиот живот, претставува трн во око на секоја жена. Секогаш постои сомневање дали тие се само пријатели или има нешто повеќе. Ако тоа ве мачи, замолете го вашиот партнер да ве запознае со пријателката и погледнете како тие се однесуваат еден кон друг.

Сакале или не, мажите секогаш ќе гледаат згодни жени по улица, на телевизија, на плажа… Помирете се со тоа дека вашиот маж нема цел живот да ве гледа само вас, туку понекогаш ќе погледнува друга згодна жена, но тоа не значи дека ве изневерува.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş