Снег ја затрупа пругата, но силата на овој воз е неверојатна

9 декември, 20150
Снег ја затрупа пругата, но силата на овој воз е неверојатна

Снегот ја затрупал пругата, но силата на овој воз е неверојатна.

Додека во некои земји поради неколку сантиметри снег доаѓа до застој на сообраќајот, во Нов Зеланд овој проблем го решаваат вака…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber