За 3 дена успеале да се ослободат од акните. Која е тајната?

27 ноември, 20150
5

Близначките кои успеале да направат успешна кариера на YouTube, откриваат како успеале да ги излечат непријатните акни со кои се мачеле со години, а не сакале да бараат помош од лекари и скапи третмани со лекови.

Нина и Ранда Нелсон кои имаат 22 години пораснале со вегански начин на исхрана, односно избегнувале производи од животинско потекло, месо и млечни производи – сите производи кои се познати по тоа дека предизвикуваат акни и масна кожа.

Завршиле средно училиште, а немале ниту една акна, сè додека не наполниле 20 години.

imale-uzasen-problem-so-aknite-no-uspeale-za-3-dena-da-se-oslobodat-od-niv-2.jpg

Летото кога наполниле 20 години за првпат добиле болни и цистични акни. Наредните неколку месеци се обиделе со речиси секој метод за кој слушнале, од лосиони, лекови и антибиотици до дерматолози, но ништо не им помагало.

Потполно ја изгубиле самодовербата.

Ги испробале сите методи за кои слушнале, но им преостанал уште еден лек – доволно силен да со сигурност ги излечи акните, но неговото консумирање носело сериозни последици како опаѓање на косата, сува кожа, а во најлоши случаи и депресија.

Не сакале да ризикуваат, па пробале втора алтернатива. Целосно го промениле начинот на исхрана. Откриле дека мораат да ја исфрлат од исхраната секоја храна која содржи масти, дури и они здравите масти кои ги консумирале преку авокадото, путерот од кикирики и млекото од соја.

imale-uzasen-problem-so-aknite-no-uspeale-za-3-dena-da-se-oslobodat-od-niv-1.jpg

imale-uzasen-problem-so-aknite-no-uspeale-za-3-dena-da-se-oslobodat-od-niv-3.jpg

За само 3 дена ги постигнале посакуваните резултати.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş