Адел ќе дизајнира плус-сајз колекција

28 јануари, 20160
17

Британската пејачка Адел одлучи да лансира своја сопствена модна линија.

Според британските медиуми, 27 годишната британска ѕвезда, која не престанува да ги руши рекордите со продажбата на нејзиниот најнов албум „25“, се здружи со компанијата „Evans“ која произведува облека за полни девојки како би лансирала колекција наменета за домаќинки. „Ова е само почеток, Таа веќе работи на своите цртежи и се советува со неколку дизајнери“, изјави за магазинот „Now“ извор близок до пејачката. Според магазинот Адел и „Evans“ и претходно соработувале на креирање на колекција со облека која е инспирирана од фустанот кој што пејачката го носеше на доделувањето на Греми наградите во 2012.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber