Црвени модни комбинации за оваа есен

7 ноември, 20160
9

Есенската мода во основа се состои повеќе од топли и темни бои. Тие можат да изгледаат многу елегантно кога ќе се искомбинираат правилно.

Но, ако не ви се допаѓаат премногу темни комбинации тогаш во својот outfit може и треба да внесете и парче со јарка боја.

Црвената боја е совршена за таа цел, па затоа не е лошо својот плакар да го збогатите со неколку парчиња во оваа боја која никогаш, ама никогаш не поминува незабележано.

Сепак тоа е боја која не асоцира на страст, љубов и доверба.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi