Дзнајте ги тајните на добриот секс!

11 ноември, 20160
10

Сакате пожежок, поинаков и поинтимен секс од порано, па дури и вечерва? Прочитајте ги овие мали секс-тајни, како жив доказ дека големината, врзана за овие секс-совети, е навистина важна…  

Галете се прво. Малку галење, бакнежи и прегратки пред главниот чин силно влијаат врз вашите чувства за време на сексот. Нежноста е најдобра емотивна транзиција во физичка љубов.

Не задржувајте го здивот среде оргазам. Дишете длабоко – вдишете низ нос, почувствувајте како стомакот ви се полни со воздух, а потоа полека издишувајте преку уста. Оргазмот ќе биде поинтензивен.

Згответе вечера. Одредени намирници можат да ви помогнат да доживеете посилен оргазам, бидејќи ја поттикнуваат циркулацијата. Затоа, кога готвите само за него, изберете некои од овие намирници: зелен листен зеленчук, семки од лен или од тиква, јаткасто овошје и цитруси, риба и морски плодови, темно чоколадо, лути зачини…

Заведете го без ниеден допир. Предиграта може да почне уште пред да се соблечете. На пример, кога сте во поголемо друштво, наведнете се над него и шепнете му што ви е на ум. Или за време на работно време испратете му провокативна СМС. Можностите се бесконечни!

За подобар секс потребна е вежба. Колку се посилни карличните мускули, толку се посилни и контракциите, па и оргазмот ќе биде поинтензивен. Оваа вежба стручњаците ја нарекуваат – гаранција за оргазам: легнете на грб и свиткајте ги колената, стегнете ги мускулите на задникот, стомакот и на карлицата. Кревајте ги и спуштајте ги колковите без да го допирате подот со задникот. Направете 15 повторувања.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi