Емили Ратајковски ги покажа голите гради во знак на протест против Трамп

15 ноември, 20160
9

Сексипилната манекенка Емили Ратајковски објави провокативна фотографија од своето голо тело на Инстаграм во знак на протест против Трамп.

Мое тело, мој избор, алудирајќи на правото на жените на абортус кој Доналд Трамп го критикуваше во текот на кампањата.

Имено, за време на својата предиборна кампања новиот претседател на САД, Трамп, во еден момент сметал дека жената која тоа ќе направи абортус на некој начин треба да биде казнета.

Емили е само уште една позната личност во низата која против новоизбраниот претседател на Америка. Додека едни поради политички причини го поддржаа нејзиниот „протест“ други тврдат дека само чекала нов повод да се соблече, бидејќи манекенката е позната по своите разголени фотографии.

Како и да е, Емили набрзо ја отстранила фотографијата, бидејќи сметала дека нејзината порака не е правилно сфатена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi