Генијален трик: Старите патики брзо стануваат совршено бели!

12 септември, 20160
1

Сакате вашите патики да изгледаат како да се нови? Тогаш послужете се со овој едноставен и генијален трик. Освен што дамките ќе исчезнат, ќе исчезне и непријатната миризба од патиките.

Се работи за смеса од оцет и сода бикарбона која, освен што отстранува дамки, ги уништува и бактериите.

Потребни ви се: половина шолја оцет, четвртина шолја сода бикарбона, пластичен или стаклен сад и стара четка за заби.

Измешајте ги содата и оцетот во подготвениот сад. Истријте ги патиките со смесата со помош на четката за заби. Оставете ги така половина час, па исперете ги со млаз вода. Потоа добро исушете ги.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi