Кумараком – азиска атракција полна со зеленило

16 јануари, 20160
21

Кумараком во Керала, Индија, е позната туристичка атракција со необична, дива страна. Сместено покрај и среде езерото Вембанад (најголемото во Керала), ова место е карактеристично заради водата која постојано доаѓа и си оди. Најголемиот симбол на оваа локација е една куќа-брод, која денес се користи како забава за посетителите.

Првото одморалиште беше отворено во 1881 година од Британците. Денес, туристите можат да уживаат во разновидната флора и фауна, прекрасните брегови, пловењето, риболовот, итн. Ова место прави да започнете да верувате повторно во бајките. Идеална дестинација за љубителите на зеленилото и дивиот свет.

Kumarakom

 

Kumarakom3

 

Kumarakom4

 

Kumarakom5

 

Kumarakom6

 

Kumarakom7

 

Kumarakom8

 

Kumarakom10

 

Kumarakom9

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş