Моника Белучи изгледа прекрасно на црвениот килим – која е тајната за нејзината убавина?

13 септември, 20160
1

Моника Белучи изгледа волшебно!

Моника Белучи на премиерата на најновиот филм на Емир Кустурица „ On the Milky Road “ се појави во тегет фустан направен од раскошна тантела и со потписот на еден од нејзините омилени дизајнери Азедин Алаја. Таа и покрај тоа што изгледа остарено (па оваа жена веќе одамна нема 25 години, туку 51) во оваа раскошна тоалета и со нејзиното бујно тело и природно лице ни покажа зошто е една од најобожаваните жени ширум светот. Што се однесува до нејзиниот рецепт за убавина, таа во едно интервју изјави дека не сака да вежба во теретана и дека обожава да јаде паста и да пуши цигари, додека тајната за нејзиниот добар изглед е во водењето љубов, уживањето во храната и пиењето, како и во смеењето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi